opinie Czerwony Wieprz

Na żywo z Czerwonego Wieprza do Tokio!

14.03.2012
Największa publiczna telewizja w Japonii, NHK (Japan Broadcasting Corporation), odwiedziła Warszawę, by poznać polskie tradycje, zarówno kulturalne, jak i kulinarne. Z wielką radością informujemy, że bezpośrednia transmisja do Tokio została przeprowadzona z Oberży Pod Czerwonym Wieprzem - restauracji, która urzekła naszych Gości niepowtarzalnym klimatem i niespotykanymi walorami smakowymi.

Ekipa z telewizji NHK odwiedziła nas w pierwszym tygodniu marca. Wizyta była kontynuacją reportaży kręconych pod koniec 2011 roku, dotyczących polskiej kultury i niezwykłego przywiązania do tradycji.  Materiał cieszył się dużym zainteresowaniem wśród Japończyków, dlatego postanowiono go uzupełnić o sztukę kulinarną, która odgrywa znaczącą rolę w dalekowschodnich kulturach.

- Kręcimy tutaj program „Chikyuu terebi eru mundo”, który opowiada o stylu życia w różnych krajach. Teraz jesteśmy w Polsce. Obecnie robimy dwa odcinki na żywo z Warszawy. W listopadzie i grudniu nakręciliśmy dwa reportaże, a teraz łączymy się ze studiem w Tokio na żywo – mówi producentka telewizji NHK, Izumi Inoqe.

Dlaczego japońska telewizja wybrała Oberżę Pod Czerwonym Wieprzem?
 
Tego dowiecie się z naszego kanału YouTube, zachęcamy do obejrzenia!